Četrtošolec in petošolci loške šole so v tednu pred prvomajskimi počitnicami uspešno izvedli tehniški dan.

Četrtošolec Aleksej je svojo hišico iz papirja skrbno izdelal po načrtu, dodal še okna, vrata, streho ter tudi okolico. Pri risanju, izrezovanju, lepljenju, barvanju je pokazal veliko mero natančnosti, iznajdljivosti, pripravljenosti za delo ter željo, da izdela čim boljši izdelek. Uspelo mu je!!

Petošolci so ustvarjali hladilno torbo. Najprej so po načrtu narisali vse dele izdelka na trši papir, nakar so jih izrezali ter sestavili v celoto. Notranjost hladilne torbe so “oblekli” s stiroporom, zunanjost pa domišljijsko pobarvali. Dodali so še pokrov z držalom in že razmišljali o tem, kako bodo delovanje svojega izdelka preizkusili. Povedali so, da so imeli pri delu tudi nekaj težav, predvsem z risanjem načrta in vstavljanjem stiropora. Toda s končnim izdelekom so bili vsi zadovoljni.