Svetovni dan Zemlje so obeležili tudi učenci 4. razreda. V začetku aprila so doma izvedli kulturni dan. Najprej so si ogledali fotografije, na katerih so opazovali onesnaženost Zemlje, vpliv onesnaženosti na živali ter druge posledice, ki jih le-ta prinese. Razmišljali so o ravnanju ljudi, o tem, kaj s svojimi dejanji počnemo vsem živim bitjem. Zemlji so pisali pisma, pesnili, zapisali svoja razmišljanja. Podali so se po okolici svojega doma in pobrali smeti. Poskrbeli so, da bo Zemlja ob svojem prazniku lepša. Za zaključek so od veselja še zaplesali. 

Utrinke s kulturnega dne si lahko ogledate v filmu na spodnji povezavi. Pri literarnih besedilih pa posnetek le ustavite in v miru preberite, kaj so napisali.  

Menim, da si zaslužijo velik aplavz. 

                                                        razredničarka Renata  

https://www.youtube.com/watch?v=TaY8W4rrf6Y