Vlada Republike Slovenije je leto 2021 razglasila za leto Josipa Ipavca.

V občini Šentjur bo letos potekalo veliko dogodkov in projektov ob stoletnici smrti zdravnika in skladatelja Josipa Ipavca. Glavni koordinator bo Knjižnica Šentjur v sodelovanju z Občino Šentjur, z drugimi organizacijami in tudi s šolami naše občine.

Učitelji tehnike in tehnologije iz osnovnih šol občine Šentjur smo se dogovorili, da bomo z učenci pri pouku izdelovali lutke iz Ipavčevega baleta Možiček.

Na naši šoli smo se projekta lotili v sklopu izbirnega predmeta Obdelava gradiv les. Odločili smo se, da bodo naši možički izdelani iz vezane plošče, gibljivi in 40 cm veliki. V času pouka na daljavo smo začeli z izdelavo. Prednostno so učenci izdelali štiri možičke, ki smo jih že poslali na občino Šentjur. Te lutke – možički so med drugimi sedaj  razstavljeni na oknih hiš v zgornjem trgu v Šentjurju.

Z učenci izbirnega predmeta bomo z izdelavo možičkov še nadaljevali. Ostali možički bodo, ko bodo dokončani krasili tudi prostore naše šole.

Mojstrovine iz OŠ Slivnica pri Celju so že prispevali; Anej Dimec, Gal Tržan, Miha Mastnak in Nik Mastnak.

Fotografije možičkov učencev naše šole si lahko ogledate v galeriji.

Mentorica: Mihaela Obrez