Minuli petek je bil za otroke, ki obiskujejo šolo in vrtec v Loki pri Žusmu, težko pričakovan dan, saj jih je obiskal dobri, stari dedek Mraz. Pred obiskom pa so si ogledali čisto posebno predstavo ZIMSKA PRAVLJICA, katero so izvedli člani gledališke skupine Smejček iz Ljubljane.

Gledališče Smejček je druščina mladih ustvarjalnih  ljudi. Njihov namen je širiti pozitiven odnos do ljudi, okolja in do življenja na splošno in to predvsem med otroci s svojimi čudovitimi gledališkimi predstavami. Otroci so naša prihodnost in prav oni so tisti, ki bodo gradili in razvijali pot v lepše čase.

Predstava je obogatena z veselo pesmico in vrednotami, ki gradijo življenje. Je zelo poučna in polna humorja, zato so jo otroci in tudi mi odrasli spremljali z velikim navdušenjem.

Kar prehitro je je bilo konec, nato pa je prišel še dedek Mraz, otrokom razdelil darila ter obljubil, da jih naslednje leto zopet obišče in obdari.