V petek, 7. 2. 2020, smo na OŠ Slivnica pri Celju obeležili prihajajoči kulturni praznik, Prešernov dan. Na šolo sta prišla Petra Jauk in Gašper Lenart iz gledališča Ku kuc in nam zaigrala zanimivo in smešno predstavo Mala Murska deklica.  Mala Murska deklica živi v reki Muri, njen prijatelj štrk Joži pa je pismonoša, ki je videl že pol sveta. Mala Murska deklica si nadvse želi videti svet, zato z Jožijem odpotujeta v najbolj znane slovenske kraje. Spoznata kulturno dediščino in mnoge skrite kotičke naše dežele, kurente, človeško ribico, Župančičeve Mehurčke in še kaj, kar Mala Murska deklica še nikoli ni videla. Potovanje zaključita v njunem domu v Prekmurju ob mlinu in Otoku ljubezni. Mala Murska deklica si je zelo želela videti širni svet, ko pa je prišla domov, je ugotovila, da je doma še vedno najlepše.

Karin Kristan, 8.b