V  sredo, 18. 12. 2019,  je v Loko prispel dedek Mraz. Vsi otroci in tudi nekateri starši so ga že nestrpno pričakovali v skupnem prostoru PŠ Loka pri Žusmu.

Najprej so si ogledali poučno in zabavno igrico Topel nasmeh dedka Mraza. Potem pa so ga le priklicali… Prišel je z dolgo palico in jih najprej toplo pozdravil ter vprašal, če so bili kaj pridni. Seveda so bili…Posebej jih je nagovoril, da morajo ubogati vzgojiteljice, učiteljice in starše. Hvaležni morajo biti tudi za vsako majhno stvar, ki jo dobijo. Nato je razdelil darila predšolskim otrokom in prvošolčkom. Z njimi se je malo pogovoril in tudi fotografiral. Tudi na šolarje 2., 3. in 4., 5. razreda ni pozabil. Vsak razred je dobil skupno darilo, ampak zanj so se morali potruditi in pokazati nekaj znanja.

Vsi otroci so bili veseli in zadovoljni. Pomahali so dedku Mrazu v slovo, on pa jim je obljubil, da jih drugo leto zopet obišče.