Mesec oktober je mesec požarne varnosti, zato smo v naši šoli namenili nekaj časa tudi tej temi. V sredo, 9. 10. 2019, nas je obiskal gasilec PGD Loka pri Žusmu Darko Mikša. Z nami se je pogovarjal o požarni varnosti v večstanovanjskih objektih. Izvedli smo tudi vajo evakuacije in tako obnovili znanje o pravilnem ter varnem umiku iz šole v primeru požara ali druge nesreče.

V soboto, 12. 10. 2019, je PGD Loka pri Žusmu organiziralo DAN ODPRTIH VRAT, kjer so prikazali vajo gašenja. Z zanimanjem smo si jo ogledali tudi nekateri šolarji s starši in učiteljici. Na tem praktičnem prikazu smo se šele zavedali, kako pomembno je, da zares znamo v podobnem primeru ravnati prav.

Članom PGD Loka pri Žusmu se lepo zahvaljujemo za izvedeno vajo evakuacije in prikaz gašenja.