Rezultat iskanja slik za veterinary clipartV sredo, 12. decembra, smo s prvošolci obiskali Veterinarsko bolnico Tačka v Šentjurju. Prijazne veterinarke so nam razložile, katere živali obiščejo veterinarsko ambulanto, kaj počnejo veterinarji in nam predstavile pripomočke, ki jih pri svojem delu najpogosteje uporabljajo.

Nekaj pripomočkov smo si tudi ogledali in uporabili v živo. Tako je lahko vsak izmed učencev preizkusil stetoskop, tako da je poslušal psičkin srček. Ogledali pa smo si lahko tudi cepljenje psičke proti virusu. Učenci so bili nad predstavitvijo navdušeni.

Seveda pa so bili izjemno veseli tudi svojih razstavljenih risbic, pred katerimi so se z veseljem fotografirali.

Ko bodo veliki, bodo postali veterinarji, so nam zaupali.

Zaposlenim Veterinarske bolnice Tačka Šentjur, se zahvaljujemo za njihov čas in trud.