V torek, 17. 10. 2017, smo v 1. triadi loške šole izvedli tehniški dan pod geslom ZDRAVE NAVADE – PASAVČEK. V prvem delu tehniškega dne je ga. Nuša Leskovar predavala otrokom o navadah za zdravo življenje. Drugi del pa smo namenili projektu PASAVČEK. 1. in 2. razred je izdelal domiselne avtomobile, v katerih sedijo otroci – potniki, pripeti z varnostnim pasom. Tretješolci pa so odšli v okolico šole, kjer so opazovali promet, predvsem jih je zanimalo, če potniki uporabljajo varnostni pas. Ugotovitve so bile kar šokantne, saj so ugotovili, da vozniki tovornjakov v večini NE uporabljajo varnostnih pasov ter da nekaj manj kot polovica voznikov osebnih vozil ni bilo pripetih.
Sklenili smo, da vsakogar, ki ni pripet, opozorimo, kajti: “RED JE VEDNO PAS PRIPET!”.