26. septembra po vsej Evropi praznujemo evropski dan jezikov. Namen evropskega dneva jezikov je opozarjanje na pomen učenja jezikov, zavzemanje za bogato jezikovno in kulturno raznolikost v Evropi in spodbujanje vseživljenjskega učenja jezikov za potrebe študija, poklicnega dela, povečevanja mobilnosti, za zabavo in izmenjavo.

 

Evropski dan jezikov že več let obeležujemo tudi na naši šoli. Letos smo se priključili mednarodnemu eTwinning projektu “POSTCARD FRIENDS – European Day of Languages 2017”, v okviru katerega smo poslali razglednice z voščilom na kar 35 šol iz Anglije, Bosne in Hercegovine, Češke, Finske, Francije, Grčije, Hrvaške, Italije, Poljske, Romunije, Slovaške, Slovenije, Srbije, Španije in Turčije. Na šolo že prihajajo razglednice s partnerskih šol, ki jih bomo razstavili v večnamenskem prostoru.