V petek, 19. 5. 2017, je Občinska zveza prijateljev mladine Šentjur organizirala  izlet za predstavnike vseh OŠ v občinah Šentjur in Dobje, ki so se izkazali s sodelovanjem na šolski skupnosti in parlamentu, oziroma so bili v letošnjem šolskem letu zgled s svojim vestnim delom v šoli in izven nje.

Izleta so se udeležili tudi učenci iz naše šole in sicer: Lucija Kolar, Tjaša Voga, Peter Mansutti, Gregor Mansutti, Sebastjan Robič in David Domanjko.

Odpeljali smo se proti Kopru, kjer smo si v luki Koper ogledali našo edino vojno ladjo Triglav, ki je že pomagala pri reševanju beguncev iz Sredozemskega morja in poklepetali s posadko. Nato smo se iz Portoroža z ladjo Solinarka odpeljali proti solinam v Sečovljah, za tem pa smo se sprehodili še po prelepem, s soncem obsijanim Piranu.

Domov smo se vrnili malce z zamudo, a polni vtisov prelepega dne, ki smo ga preživeli na Primorskem. Zahvaljujemo se OZPM Šentjur in njeni predsednici ge. Albini Karmuzel za organizacijo in izvedbo izleta.

Mentorica šolske skupnosti in parlamenta

Judita Leskovšek Andrič