V ponedeljek, 17. oktobra 2016,  nas je obiskala mag. Marija Artiček, naša nekdanja učiteljica in knjižničarka. Spregovorila nam je o svojem življenju in ustvarjanju ter odnosu do knjige, znanja in branja. Predstavila nam je svoji pesniški zbirki Jutranje impresije in Meglice iz jezera in morja. Z zgodbami in pesmimi, v katerih slika prizore iz narave, človeške značaje in tegobe današnjega časa,  je navdušila vse zbrane.

Po srečanju z gostjo so šestošolci zapisali:

“Pri uri gospe Marjane Artiček mi je bila všeč njena zgodba iz otroštva, kako je cenila knjige, rada hodila v naravo, jo opazovala, spremljala. Všeč pa so mi bila tudi njena dela, pesmi, slike na platnicah in spomini na prvo prebrano knjigo.”         Jerneja Gajšek

“Najbolj se mi je v spomin vtisnil osat, rastlina, ki jo ima ga. Marjana najraje.O njem je napisala tudi pesem, po njem je poimenovala tudi  pesniško zbirko Osat – Art. Osat je upodobila tudi na platnicah knjig”.        Žiga Polšak

“Všeč mi je bilo, ko je gospa Marjana Artiček govorila o svojem otroštvu in povedala veliko zanimivih zgodb. Piše zelo lepe pesmi, tudi take, ki so poučne.”       Iva Čede

“Najbolj sem si zapomnil, ko je govorila o svojih palicah, s katerimi je hodila na Peseke, in da je sedaj eno že našla.”                David Potočnik