Včeraj se je iztekel Evropski teden mobilnosti, ki že več kot 20 let poteka med 16. in 22. septembrom. Na naši šoli smo ga letos zopet obeležili tako, da smo se v šolo in iz nje na zadnji dan Evropskega tedna mobilnosti, odpravili peš. Tokrat smo se odločili, da bo pot v šolo in iz nje potekala v smeri Dobrine, saj je večina otrok, ki se vozijo v šolo, od tam. Ob 6.45 je bil zbor pred šolo, kjer so se nam lahko pridružili tudi pešci in učenci, doma v smeri Tinskega. Teh je bilo kar 11. Skupaj smo se odpravili do postaje Mrzlek, kjer nas je pričakalo še 10 otrok. Pot v šolo je bila lahkotna in sproščujoča. Naužili smo se svežega zraka in napolnili moči, da je pouk minil ena, dva, tri. Po pouku nas je čakala še pot iz šole. Domov so se peš odpravili skoraj vsi, ki so doma v smeri Dobrine. Na poti nas je spremljalo prijetno sonce in vetrič, ki nas je sproti hladil, da nam ni bilo prevroče. Prvi učenec nas je zapustil čisto blizu šole, zadnji pa pri avtobusni postaji Hrastje. Odziv otrok je tudi to leto potrdil, da izvedbe tega dne, res, ne gre zamuditi. Nikoli se ne ve, mogoče pa nam v tem šolskem letu ta dogodek uspe ponoviti še kdaj.