Letošnji 1. september je bil na PŠ Loka pri Žusmu še posebej pomemben za 4 deklice in 2 dečka, ki so prvič prestopili šolski prag in tako postali šolarji. Najprej jih je nagovorila vodja podružnice ga. Frida Gubenšek, nato pa so jih učiteljice in ostali šolarji medse sprejeli s pestrim programom. Da bo njihova vsakdanja pot v šolo še bolj varna, jim je nekaj besed o prometni varnosti namenil policist g. Uroš Malgaj. Seveda pa sta jih z nagovorom in izrečeno dobrodošlico sprejela tudi ravnateljica ga. Breda Županc ter župan g. Marko Diaci. V dar so od Občine Šentjur dobili rumeno rutico, kresničko in knjigo Mlada čopka. Da pa jim bo ta dan ostal še v lepšem spominu, so se ob koncu svojega prvega šolskega dne posladkali s tortico.

Našim prvošolcem želimo uspešen začetek šolanja, veliko novega znanja in prijateljev.