Sredi letošnjega šolskega leta so nas učiteljice povabile k sodelovanju na literarnem, likovnem in fotografskem natečaju z naslovom  Moja domovina – Od zrna do kruha. Spodbudile so nas, da smo ustvarjali na to temo.
V ponedeljek, 6. 6. 2016, smo se odpeljali v Velenje na OŠ Šalek, da bi prejeli priznanja za udeležbo na natečaju, na katerem smo sodelovali in navdušili s svojimi izdelki, ki smo jih ustvarili s pomočjo besed in čopiča ali pa smo ideje ujeli v lečo fotografskega objektiva.
Na natečaju so sodelovali s svojimi literarnimi prispevki: Alja Pohajač, Žan Debelec in
Nika Škornik iz 7. a; Tjaša Voga, Peter Mansutti in Maja Mesarec iz 8. a; Marko Skale iz 9. a.
Z likovnimi izdelki so sodelovali Tadej Perc 4. r. (PŠ Prevorje); Sara Tanšek, Anej Lamut, Larisa Mastnak iz 3. a.
S fotografskimi deli pa sva sodelovala Julija Artiček Jovan in Vid Palčnik.
Podpirale so nas mentorice Marija Frece Perc, Terezija Kocman, Nisa Golob Drofenik in Polonca Vengušt.
Na prireditvi smo zelo uživali, saj so nam pripravili prijeten kulturni program, nam podelili priznanja in nagrade, nato smo si ogledali razstavljena dela, na koncu pa so nas še pogostili s picami in sokom.

Julija Artiček Jovan