V petek, 27. maja 2016, je v Ipavčevem kulturnem centru v Šentjurju potekala prireditev ob zaključku projekta Zlati bralec. V kulturnem programu je zazvenel glas citer naših učenk, Janje Polšak, Kristine Planko in Sare Žafran. Kot darilo za prizadevno branje je nastopil igralec Tadej Toš, ki je vse zbrane navdušil s svojim nastopom na temo branja. Zlati bralci so prejeli spominsko priznanje in knjigo Album 14/15/16 z antologijo slovenske kratke mladinske proze, ki jo je zbrala in uredila  dr. Dragica Haramija. Prireditve so se poleg devetošolcev udeležili tudi naši bralci iz osmega razreda

V šolskem letu 2015/2016 so Zlati bralci postali: Julija Artiček Jovan, Katja Bratec, Anja Čretnik, Anja Furdi, Katarina Jagodič, Janja Polšak, Sandra Planko, Kaja Tovornik, Vid Palčnik, Marko Skale, Jure Tojnko in Jan Žekar.