BOTRA JESEN

Botra jesen že v deželo prihaja,
z dežjem in vetrom nam rada nagaja.
V polje in gozd je že urno zavila,
barve jesenske povsod je razlila.
S kapljico rose je barve zmešala,
kaplje dežja pa še zraven dodala.

                                    (Janez Kuhar)

BOTRA oziroma TETKA JESEN, ki nas je v petek, 21. 10. 2022, obiskala v šoli, nam ni prav nič nagajala, temveč nas je s svojim obiskom zelo razveselila. V jedilnico je vstopila z glasnim prepevanjem in s polno košaro jesenskih listov, plodov ter pridelkov. Tudi na barvno paleto ter veliko mapo s krasnimi ilustracijami ljudske pravljice ni pozabila. Skupaj smo tako prepoznavali jesenske darove, peli in z zanimanjem prisluhnili pravljici Buči debeluči, ki nam jo je TETKA JESEN zelo doživeto pripovedovala. Obdarila nas je s suhim sadjem in obljubila, da nas obišče tudi drugo leto.