V ponedeljek, 25. 4. 2016, smo si  učenci 4. in 5. razreda loške šole ogledali podjetje Koval.

O ogledu je Danaja Krajnc, učenka 4. razreda, zapisala:

V Kovalu nam je gospod Davorin Govedič razložil vse o delu te tovarne.

Najprej smo šli v jedilnico, kjer nam je gospod povedal, koliko je zaposlenih, koliko časa že delajo, koliko izdelkov naredijo na dan, katere materiale uporabljajo pri svojem delu, koliko je strojev v tovarni in odgovoril na vsa naša vprašanja. Potem je za nas imel sladko presenečenje. Ko smo pojedli piškote in napolitanke, nas je popeljal po tovarni. Ogledali smo si razne stroje ter kako poteka delo na njih. Zanimivo je bilo videti, kako perejo kovino, jo barvajo, žgejo in oblikujejo v končne izdelke. Dokončane izdelke smo lahko tudi preizkusili. Sedeli smo na bolniških in negovalnih posteljah ter na vozičkih za prevažanje in pomoč pri hoji starejših in bolnih.

Ura v Kovalu je zelo hitro minila. Sošolka Ana se je v imenu vseh lepo zahvalila za trud, ki so ga vložili, da so nam razkazali tovarno. Polni lepih vtisov smo se vrnili nazaj v šolo.