Sladkorna bolezen je bolezen sodobnega časa, za katero oboleva čedalje več ljudi. Ena od preventivnih dejavnosti Zveze društev diabetikov Slovenije je organiziranje tekmovanja v znanju o tej bolezni za osnovno- in srednješolce. Tekmovanje je dvostopenjsko, šolsko in državno. Priprave na tekmovanje zahtevajo veliko časa in truda prijavljenih tekmovalcev. Tudi na naši šoli se je sedem osmo- in devetošolcev odločilo za tekmovanje. Nanj so se pridno pripravljali.

Na šolskem tekmovanju so vsi pokazali zelo dobro poznavanje te bolezni.  Tri učenke so zbrale dovolj točk, da so usvojile bronasto priznanje: Larisa Mastnak, Eva Užmah in Lucija Verk. Larisa Mastnak je zbrala zadostno število točk za uvrstitev na državno tekmovanje.

Državno tekmovanje je potekalo v soboto, 20. novembra 2021. Larisa se je nanj odlično pripravila, na skoraj vsa vprašanja je odgovorila pravilno in usvojila zlato priznanje. Čestitamo! Larisi in drugim želimo veliko uspehov tudi na ostalih tekmovanjih.