V četrtek, 23. 5. 2019, sta se na letnem koncertu predstavila Otroški in mladinski pevski zbor OŠ Slivnica pri Celju pod vodstvom zborovodkinje Metke Bevc. Nastop pevskih zborov je na klavirju spremljala pianistka Mojca Krevel, na kitari pa pevki Tjaša Pungeršek in Maja Podkrajšek. Nastopila je citrarka Veronika Planko. Koncert je povezoval Vid Palčnik, ki je orisal zgodovino delovanja pevskih zborov, saj je bil koncert zadnji pod vodstvom Metke Bevc. Zborovodkinja se je poslovila od devetošolk z obveznim najgelčkom in priznanjem JSKD, ki ga je podelila vodja izpostave JSKD gospa Anita Koleša. Ob tej priložnosti se je zahvalila tudi zborovodkinji za njeno predano delo z zbori v vseh 40. letih. Ravnateljica Marjeta Košak je v svojem nagovoru izpostavile najpomembnejše dosežke pevskih zborov ter se zahvalila  Metki Bevc za vloženo energijo in znanje ob organizaciji letnih koncertov. Ob koncu se na odru Mladinskemu pevskemu zboru pridružilo 45 bivših pevcev in pevk, ki so veselo in ubrano prepevali in navdušili zborovodkinjo.