Na zadnji petek pred krompirjevimi počitnicami smo učenci v šolo prišli že skoraj povsem počitniško razpoloženi. Učenci OŠ Slivnica pri Celju smo dan pričeli s proslavo v šolski telovadnici. Proslava je bila namenjena dnevu reformacije in dnevu spomina na mrtve. Povezovala sta jo učenca 4. razreda, ki sta največ besed namenila sreči in denarju ter ugotovila, da je sreča veliko pomembnejša. Ob spremljavi klavirja, flavte in kitare sta pod vodstvom zborovodkinje Anje Brečko nastopila otroški in mladinski pevski zbor. Učenci prvega razreda so se predstavili s pesmico o prijateljstvu, na violino pa nam je zaigrala Zala Jelen. Z avtorskimi pesmimi so se predstavili naslednji učenci: Ana Užmah, Fiona Rakovec Pirc in Lucija Bratec. Učenci na razredni stopnji so nato nadaljevali s poukom, učenci predmetne stopnje pa s tehniškim dnevom, na katerem smo izdelovali izdelke za Miklavžev sejem. Izdelovali smo predvsem izdelke iz naravnih in recikliranih materialov. Ob pomoči učiteljev je izpod naših pridnih rok nastalo veliko voščilnic za prihajajoče praznike, obodi za venčke, iz papirja narejene ogrlice, košarice in posodice, božično okrašena manjša drevesca z lepimi mislimi, okrasna drevesa iz storžev, okraski za na božično drevo in medvedki iz sladkorne mase. Izdelke bomo prodajali na Miklavževem sejmu, ki bo 28. 11. 2019.

Danaja, Karin, Nika

PREDSODKI                                                          MISLI

Nekateri mislijo, da                                                Kaj so sanje?

sem trmasta.                                                           A so domišljija, ki se spreminja vanje?

Pa nisem, sem samo

dosledna.                                                                Kaj je sreča?

Je to trenutek veselja, ko postanejo tvoja  lica  rdeča?

Nekateri mislijo, da

sem zapletena.                                                       Kaj je samota?

Pa nisem, sem samo                                             Je to čas, ko obdaja te tema in slepota?

izziv.

Kaj je strah?

Nekateri mislijo, da                                              So to pošasti, ki nadležne so kot prah?

sem lepotica, drugi

da sem zver.                                                         Kdo sem sploh jaz? Kdo si sploh ti?

Po glavi nešteto vprašanj mi roji.

Jaz pa vem, da sem

lahko oboje.                                                      Tudi če so včasih misli temačne nam dane, spomin na vesele dni vedno ostane.

Ana Užmah, 8. b

Nekaterim se zdim drugačna

od ostalih, vendar se očitno

ne zavedajo, da drugačno

ne pomeni napačno.

Fiona Rakovec Pirc, 8. b

HLADEN DAN

Hladen dan,

čeprav sonce sije,

zame ni sončen in obsijan.

Ne dihajo, ne znajo ljubiti,

saj hladni brez življenja, brez vsakega trpljenja

od tam nas bodo čuvali.

Lucija Bratec, 5. razred