Za nami je prvi dan. V Kopru so nas pričakali oblaki, ki se niso pustili odgnati cel dan. Zvečer bi nas pošteno namočilo, če ne bi bili pod streho.

Najprej smo se namestili v sobe, odšli na kosilo, malo počivali, potem pa se lotili nalog v delovnem zvezku. Razmišljali smo o naši poti, o pokrajini, v katero smo prišli. Ker smo tu zato, da plavamo, smo imeli popolodan tudi šolo plavanja. Po večerji je sledil spoznavni večer, kjer so se otroci iz Gorice, Loke, Prevorja, Dobja in Planine predstavili s točko ali dvema. Vsi so se zelo potrudili! Potem pa ples! Fantje so dokazali, da znajo biti ravno tako veliki žurerji kot punce. Ob 22.00 smo popadali v postelje. Jutri pa novim dogodivščinam naproti.