Občinska zveza prijateljev mladine Šentjur in Knjižnica Šentjur sta v torek, 24. 5. 2022, organizirali prireditev ob zaključku projekta Zlati bralec. Vse zbrane v IKC-ju sta nagovorili in jim o pomenu branja spregovorili ga. Albina Karmuzel in ga. Tatjana Oset.

V kulturnem programu je nastopil in vse navdušil reper Rok Terkaj. Vsi zlati bralci in bralke so prejeli spominsko priznanje in knjižno darilo – roman Damijana Šinigoja Kjer veter spi.

Kdo postane zlati bralec/zlata bralka? Kdor vseh devet let osnovne šole pridno bere in prebere knjige za slovensko Bralno značko.

To šolsko leto imamo na naši šoli 8 devetošolk, zlatih bralk. Zlate bralke so postale: Sara Belina, Katarina Debelec, Timeja Novak, Larisa Mastnak, Gaja Recko, Nina Selič, Sara Tanšek in Eva Užmah.

Poleg njih se je prireditve udeležilo tudi nekaj pridnih bralcev iz 7. in 8. r. ter njihove mentorice Bralne značke.

Z branjem odstiramo obzorja in spodbujamo poti do naše notranjosti in srčnosti. Berimo še naprej. Da bo svet lepši.