Dragi učenci, učitelji, starši in vsi, ki ste v preteklih letih sodelovali pri zbiranju zamaškov za dobrodelne namene.

Žal vam moram sporočiti, da trenutno v Sloveniji ni več nikogar, ki bi odkupoval zamaške, zato bomo z našo akcijo (vsaj do nadaljnjega) končali.

Z akcijo zbiranja smo začeli v šolskem letu 2010/2011 in do danes zbrali skoraj 3 tone zamaškov (točno 2.954 kg), kar ni tako malo, še posebej, če vemo, da tehta zamašek od ene plastenke le 3 grame!

Zahvaljujem se vsem, ki ste vsa ta leta pridno zbirali zamaške in s tem ne samo pomagali pri marsikateri dobrodelni akciji, ampak ste prispevali tudi k čistejšemu okolju.

Če pa se bo znova  pojavil kakšen kupec zamaškov, bomo akcijo ponovili in vas o tem obvestili na spletni strani naše šole.

Varujmo naše okolje in ne pozabimo, da vsak odpadek, odložen na zanj namenjeno mesto, šteje! Zato ločujmo odpadke, plastiko pa tam, kjer se le da, zamenjajmo z naravnimi materiali!

Šolska pedagoginja Judita Leskovšek Andrič