Zadovoljni in motivirani, ker smo v preteklem šolskem letu prejeli naziv SIMBIOZA ŠOLE 2017/18, smo se tudi letos pridružili peti vseslovenski akciji Simbioza Giba 2018 pod sloganom Vse življenje se gibamo. Dogodek povezuje Slovenijo prek medgeneracijskega gibanja in promocije zdravja. Gibanje in druženje z družinskimi člani je bil cilj našega dne.

Tako smo se na sončno sredo, 17. 10. 2018, zbrali pred šolo, se vpisali na seznam udeležencev ter se po izreku dobrodošlice odpravili na šolsko igrišče. Prebuditi se in razmigati telo je zares enostavno, še posebej, če to narediš s poskočno Golico in Račkami. Uspešno smo to opravili tudi mi! Sledile so zabavne igre z žogo, kjer smo urili vodenje, ciljanje, metanje žoge in se smejali, ker pri tem nismo bili kdove kako uspešni. A nič zato, saj vaja dela mojstra! Po zabavni igrici ogledalo smo krenili na pohod po bližnji okolici. Pot nas je vodila ob pašniku, gozdu, potoku do Tunfa, spremljalo nas je prijetno kramljanje, občudovanje okolice in ideja, da se povzpnemo kar do Stolpa ljubezni. No, tega nismo storili, temveč smo se podali nazaj proti šoli, kjer smo ob toplem napitku ter pecivu nadaljevali naše druženje. Najštevilčnejši družini ter najstarejšemu pohodniku tega dne smo podelili priznanje. Prav gotovo smo dosegli zastavljen cilj, ta pa nam je pokazal pot tudi naprej.

Dragi naši udeleženci, hvala za čudoviti dan in se vidimo ob letu obsorej!