Tema letošnjega Tedna otroka je prosti čas. Kaj pa je prosti čas?

To je čas za počitek in čas, ki si ga organiziraš po svoje; je čas, ko sam poiščeš tisto, kar te veseli in navdušuje. Pa ga otroci imajo?

V podaljšanem bivanju smo veliko razmišljali o prostem času in otroci so podali nekaj idej, kaj bi počeli v prostem času. Nekaj aktivnosti smo uresničili:

• Samostojna, prosta igra,
  • igra z vrstniki,
  • aktivnosti na prostem,
  • raziskovanje,
  • poslušanje najljubše glasbe,
  • ples,
  • praznovanje rojstnih dni,
  • peka kostanja, ki so ga sami nabrali…

Izvedli smo tudi nekaj aktivnosti Rdečega križa: Humanitarno akcijo Drobtinica, ki je bila izjemno uspešna. Jasmina Levičar je izvedla citrarsko delavnico, kjer so se otroci lahko preizkusili v igranju ljudskega glasbila. Manja Koren Kodele pa je izvedla dve likovni delavnici: Prisluhni in nariši, kjer so se otroci urili v čuječnosti ter delavnico Pablo Picasso se predstavi, na kateri so poustvarjali dela najslavnejšega likovnega umetnika 20. stoletja. Hvala obema izvajalkama.

Na današnji dan, 16. 10. 2018, pa smo obeležili svetovni dan hrane s tombolo »Jaz tebi, ti meni«. Vsak je prinesel kakšen domač pridelek in z igro na srečo dobil pridelek nekoga drugega.

Kot je napisal že Feri Lainšček:

Želimo si čas za otroško veselje,

za družbo, igro, noro zabavo,

za možnost, da včasih gremo po svoje,

in polni nemira se zleknemo v travo.