Prvošolci in drugošolci POŠ Loka smo se 25. septembra v hladnem, skoraj ledeno mrzlem, jutru odpravili na ogled kmetije Kramer v Babno Goro. Sprejeli so nas zelo prijazno, saj smo morali najprej sesti k bogato obloženi mizi, polni kmečkih dobrot. S polnimi trebuščki smo se nato odpravili na ogled domačih živali in strojev.  Še posebej nam je bil všeč velik, zelen, moderen traktor, na katerega smo se tudi povzpeli in se na njem tudi skupaj fotografirali.
Nato pa nas je na kmečkem dvorišču čakal velik koš koruze, ki jo je bilo treba okožuhati. Vsi smo pridno zavihali rokave in trgali liste s klasov. Zraven smo tudi zapeli. Ampak dela še ni zmanjkalo. Gospodinja Zofka nam je prinesla še košaro fižola za luščenje. Tudi to nam je šlo kar dobro od rok. Za nagrado, ker so bili ‘delavci’ pridni, je sledila igra.
Polni vtisov smo se  poslovili in se zahvalili za prijetno in poučno druženje na kmetiji.