Tudi v šolskem letu 2017/2018 je na PŠ Loka potekal vrtnarski krožek pri katerem smo celo leto obdelovali našo gredico. Jeseni smo jo pripravili na počitek, pozno pozimi pa smo v lončke posejali paradižnik, katerega sadike smo spomladi nanjo posadili. Paradižniku so družbo delali še nizek fižol, grah, solata, korenje, peteršilj in seveda krompir. Slednjega smo na predzadnji šolski dan tudi skopali. Nad pridelkom smo bili vse prej kot razočarani. Kljub temu da smo ga tako zgodaj skopali, smo namreč pridelali dovolj krompirja, da smo si ga lahko pri kosilu na zadnji šolski dan vsi privoščili. Bil je slasten in ga je v hipu zmanjkalo. Poleg njega nam je uspelo do konca šolskega leta pridelati že nekaj solate in graha, ki smo ga tudi izluščili. Fižolček še cveti, na paradižniku pa že lahko opazujemo majhne plodove. Bomo pa videli, kaj nas bo na naši gredici pričakalo septembra, ko se bomo zopet vrnili v šolo.