Takrat se je zgodilo nekaj,

Rezultat iskanja slik za cankar pehar suhih hruškkar me prešine z neznano grozo še ob spominu.

Mati me ni udarila, tudi ni rekla žal besede.

Sedla je na klop, skrila obraz v dlani ter je zajokala,

da so tekle solze izza belih prstov.

                                                                                                            I. Cankar, Pehar suhih hrušk; odlomek

Cankarjevo leto smo na Prevorju obeležili z branjem črtice Pehar suhih hrušk. Učenci prve triade smo se skupaj z učiteljicama najprej pogovorili o velikem slovenskem književniku Ivanu Cankarju, njegovem življenju in delu ter se skupaj odpravili do bližnje hruške v okolici šole, se usedli v njeno senčko in skupaj prebrali črtico Pehar suhih hrušk.

Učenci pravijo, da si bodo Cankarja zapomnili po njegovih kuštravih laseh in dolgih rjavih brkih.