Za Kena, Jožija, Jana, Žana ter Julijo je bil v torek, 1. septembra, prav poseben dan. Postali so prvošolčki. Ob prihodu so jim učenci višjih razredov skupaj z razredničarko Štefko Planko in učiteljico Matejo Kramer pripravili kratek program. Posamezniki so najprej vsakega izmed njih ob zvokih diatonične harmonike pospremili v razred, kjer so vrtčevske klopi zamenjali za šolske. Sledili so še pozdrav razredničarke, recitali, petje ob spremljavi kitare ter ples ob igranju treh diatoničnih harmonik. Prisrčno dobrodošlico jim je izrekla tudi vodja šole Marija Frece-Perc. Po končanem programu smo se vsi skupaj odpravili v jedilnico, kjer so učenci napolnili lačne želodčke in se posladkali s tortico iz sadja. Po vitaminski sladici je pet nadobudnih prvošolcev skupaj s starši odšlo domov po nove moči za naslednje šolske dni.