Od 2. do 6. oktobra 2017 je potekal Teden otroka. Tudi v Loki smo se učiteljice odločile in potrudile, da je bil ta teden malo drugačen od preostalih. Najbolj od vsega so se učenci razveselili, da je bil to teden brez domačih nalog. Družili smo se z vrtčevskimi otroki – učenci 3. in 4. razreda so se tako v ponedeljek skupaj z njimi podali na sprehod po Loki, v petek pa so se jim prvo- in drugošolci pridružili na delavnicah. V torek smo si v podaljšanem bivanju ob kokicah, sokcu in risanki pričarali kino. Skupaj s PŠ Prevorje smo v sredo odšli na pohod na Rifnik. V četrtek so si učenci prve triade v Šentjurju ogledali gledališko predstavo Kekec.  Na ta dan so nekateri učenci naše šole sodelovali tudi pri snemanju kratkega filmčka o Žusmu. Kino pa smo si v okviru slovenščine zopet pričarali v četrtek četrtošolci in v petek drugošolci. Ker pa so ta teden bili petošolci v šoli v naravi, smo nekatere dejavnosti prestavili še v naslednji teden. V torek, 10. oktobra, nam je ob nežnih melodijah ljudski instrument citre približala gospa Jasmina Levičar, 12. oktobra smo s pomočjo gospoda Mikša izvedli evakuacijo in si ogledali gasilski dom v Loki, 13. oktobra pa smo v okviru Rdečega križa izvedli dve delavnici, pri katerih so vsi učenci izdelali svoje magnetke in ogrlice. Na ta dan je potekala tudi akcija Drobtinica, katere zbrani prispevki so namenjeni šolskemu skladu.