V soboto, 13. 5. 2017, smo se učenci višje stopnje odpravili na ekskurzijo na Dunaj. Zbrali smo se ob peti uri zjutraj na avtobusni postaji v Gorici. Naše potovanje se je začelo nekaj minut pozneje, saj smo počakali še zadnje zamudnike. 😉 Dolga pot je vključevala tudi postanek, na katerem smo lahko pojedli zajtrk. Okoli desete ure zjutraj smo končno prispeli na željeni cilj – Dunaj. Ker nas je vreme presenetilo (začelo je deževati), smo se odločili, da si najprej ogledamo mesto, tako da smo se z avtobusom peljali skozi večje ulice. Nato smo si ogledali še Umetnostno-zgodovinski muzej, v katerem smo lahko videli veliko različnih razstav (egipčansko-orientalsko zbirko, antično zbirko, zbirko denarja, galerijo itd.). Ko se je vreme izboljšalo, smo se peš odpravili do starega mestnega jedra in do dvorca Habsburžanov. Večina učencev nas je bila začudena, ko smo videli, da konji oz. kočije prevažajo velik del obiskovalcev. Kmalu za tem smo se razšli oz. smo imeli prosti čas za kosilo in nakup kakšnega spominka. Ponovno smo se zbrali čez dobro uro in se odpravili do mogočne Stolnice sv. Štefana. Pritegnila nas je njena streha, ki je bila zgrajena iz več majhnih, raznobarvnih koščkov, ki so ustvarjali vzorec in stolnici dajali prav poseben izgled. Cerkev ni bila lepa le od zunaj, temveč tudi od znotraj.

Pot smo nato z avtobusom nadaljevali do dvorca Schönbrunn in si ogledali še najstarejši živalski vrt na svetu, ki se nahaja zraven dvorca. Meni osebno je bil to najboljši del dneva, saj sem lahko spoznavala naravo in živali še na drugačen način oz. na drugačnem kraju kot po navadi. Ko smo končali z ogledom vseh znamenitosti, smo se odpravili domov proti Gorici, kjer so nas okoli desete ure zvečer pričakali starši. Za nami je bil odlično preživet dan.

Nika Pungeršek, 9. a