V četrtek, 18. maja 2017, so naši učenci skupaj z dijaki Srednje zdravstvene šole iz Celja popestrili vsakdan starejšim občanom, ki bivajo v Domu v Šentjurju. Zapeli in zaigrali so:
Planko Kristina na harmoniko in njen brat Benjamin na bariton skladbo Ta sosedov Francelj, Veronika Planko in Sara Žafran (iz tria Glas strun) na citre Kam le čas beži, Ojsteršek Zoja na flavto in Anej na harmoniko Lepo je biti muzikant. Tretješolci Nik, Ana, Zoja, Lucija in Kristina pa so navdušili z besedilom, ki so ga ustvarili s sošolci na ljudsko melodijo Po mest´ sem španciral ob spremljavi harmonikarja Žana Debelca. Hvaležni poslušalci so nastopajoče nagradili z aplavzi in jih pohvalili rekoč: “Iz teh pa bo še kaj!” Mladi glasbeniki pa so obljubili smo, da jih še obiščejo, saj je to medgenaracijsko druženje obogatilo tudi njih.
Zahvala pa gre gospodu Planku, ki je poskrbel za prevoz glasbil in glasbenikov, za katere v šolskem kombiju ni bilo dovolj prostora.