V soboto, 5. 11. 2016,  je folklorni krožek naše šole pod mentorstvom Polone Vengušt nastopal na javni prireditvi z naslovom Cvetoči pušeljc slovenske kulture v Ipavčevem kulturnem centru  v Šentjurju, ki ga je organiziralo Društvo Zgornji trg Šentjur. Učenci so predstavili stare ljudske igrice, ki so se jih otroci igrali v preteklosti, in zaplesali ljudske plese. Za svoj nastop so bili nagrajeni z glasnim aplavzom, prejeli pa so tudi  priznanje za negovanje in ohranjanje slovenske kulturne dediščine.

Nastopili so plesalke in plesalci Rebeka Koprivc, Marcel Pevec, Nina Steiner, Nuša Sinkar, Iva Čede, Jerneja Gajšek, Anja Skale, Eva Skale, Jakob Tojnko, Maj Drobne, Teja Kantužer, Denis Kolar, Sara Koprivc, Ines Zdolšek, Hana Žurej in Aljaž Romih. Zaigral je godec Denis Pevec, ki je letos zaključil deveti razred, vendar še vedno rad priskoči na pomoč s poskočnimi vižami, ki jih spretno izvablja iz svoje harmonike.