Branje je potovanje v svet besed, resničnosti, domišljije, modrosti … Vanj smuknemo, ko imamo čas, ali ko se moramo o čem poučiti. Prav prijetno pa je brati v času pouka, pri vsaki šolski uri po deset minut in to cel teden. Med 17. in 21. oktobrom 2016 smo imeli bralni teden.

no images were found

Brali smo vsi učenci in učitelji. Brali smo tudi v oddelkih podaljšanega bivanja. Mlajšim učencem so brale učiteljice. V tem tednu smo se tudi več pogovarjali o knjigah, jih drug drugemu priporočali v branje, izdelovali kazalke, risali književne junake, šestošolce je obiskala  nekdanja knjižničarka in učiteljica. V knjižnici smo pripravili razstavo kakovostnih knjig, knjig z znakom Zlata hruška. Bralni teden smo prvič do sedaj izvedli v oktobru, v mesecu, ki je razglašen za mednarodni mesec šolskih knjižnic.