V sredo, 2. 6. 2021, so imeli učenci od 1. do 5. razreda (Prevorje) tehniški dan.

Obiskali smo obrtnika Damijana Arzenška, ki ima Kovinsko in žično galanterijo. Z očetom sta nam predstavila izdelke, stroje, postopke izdelave mreže, kako mrežo “odrežemo” brez noža, kako kovino upognemo… Najbolj privlačna naprava je bila velika tehtnica, na katero smo se nagnetli prav vsi iz šole in ugotovili, da imamo učenci in vse 4 učiteljice skupaj približno 1 tono.

V drugem delu tehniškega dne smo imeli delavnico strojnega ter tudi ročnega pletenja mrež. Enim je šlo lažje, drugi so se morali zelo potruditi. Nastali so različni vzorci mrež.

V zaključku smo se razveselili srnic, ki jih je gospod Damijan privabil s koruzo.

Nazaj v šolo smo odšli peš po bližnjicah naših lepih krajev.