Si pesnik – pesnica?

Ti rime kar letijo iz ust?

Mogoče si celo skladatelj – skladateljica?

Bi lahko o naši šoli povedal-a kaj v verzih?

Če si vsaj enkrat odgovoril-a z DA, moraš prebrati naslednji razpis!

OŠ Slivnica pri Celju ob svoji 50-letnici objavlja javni razpis za šolsko himno.

Himna je hvalnica, zato bomo izbrali tisto besedilo in melodijo, ki bosta najbolje predstavila optimizem, otroško radoživost, vedoželjnost, sproščenost, skratka vse, kar doživljamo v naši šoli.

Če niste vešči skladanja, naj vas to ne odvrne od ustvarjanja, saj se pesnik in skladatelj lahko najdeta tudi kasneje.

Vaše stvaritve pričakujemo do 15. januarja 2016.
Učenci jih lahko oddate knjižničarki oziroma svoji razredničarki, zunanji ustvarjalci pa jih pošljite na naslov:

OŠ Slivnica pri Celju, Gorica pri Slivnici 61, 3263 Gorica pri Slivnici, s pripisom “Šolska himna”

Komisijo za izbor himne bodo sestavljali učenec, slavistka, učiteljica razrednega pouka in učiteljica glasbene umetnosti.
Avtorja izbrane himne bomo nagradili s knjižno nagrado in obiskom BUMfesta v Žalcu.